ELEKTRONICZNE POMOCE OPTYCZNE

SOLIDO - rewolucyjny powiększalnik!
Niemożliwe staje się MOŻLIWE, po prostu to ZOBACZ!


Powiększalnik SOLIDO Powiększalnik optyczny Solido firmy Rehan to reprezentant nowej generacji powiększalników CCTV o doskonałych parametrach. W wyniku badań opracowano urządzenie powiększające dla osób słabo widzących o ogromnym zakresie powiększenia z realistycznymi i kryształowo czystymi kolorami. Solido został zaprojektowany tak, aby wysokość ekranu była na możliwie ergonomicznej wysokości.

Model V1.3

- Zakres powiększenia 3x - 57x.

- Tryby pracy: Kolor / Czarno - Biały / Negatyw.

- Możliwość ustawienia 15 kombinacji kolorów tła i tekstu.

TŁO TEKST
Biały Czarny
Czarny Biały
Żółty Czarny
Czarny Żółty
Niebieski Żółty
Żółty Niebieski
Zielony Czarny
Czarny Zielony

Autofokus zapewnia zawsze ostry obraz czytanego teksu czy oglądanych zdjęć. Wygodne i ergonomiczne cztery przyciski do przełączenia trybu pracy: powiększanie, pomniejszanie, zmiana koloru tła i tekstu, tryb foto i tekst. Stolik przesuwany w dwóch wymiarach (kierunkach: długość i szerokość. Ograniczniki przesuwu stolika umożliwiające ustawienie szerokości czytanej kolumny tekstu.
Długość 44 cm "Y" (zakres ruchu stolika 74 cm,)
Szerokość 40 cm "X" (zakres ruchu stolika 72 cm)
Wysokość z monitorem 62 cm
Waga całego zestawu 28 kg
Zasilanie powiększalnika 12V
Zasilanie monitora 100-240V 60/50 Hz
Monitor 1280x1024 60 Hz
plamka 0,20
przekątna 17" 40,62 cm


Lupa elektroniczna Looky f-my REHAN
Zaskakujące rozwiązanie! Ta mała dużo może!


LookyNowoczesna, ręczna lupa elektroniczna ważąca zaledwie 200g, należy do najlżejszych urządzeń tej klasy na rynku. Lupa jest tak poręczna, że można ją zabierać z sobą wszędzie np. w wewnętrznej kieszonce marynarki!
ZAWSZE, PRZEJRZYSTY KLAROWNY OBRAZ
Po położeniu lupy bezpośrednio na tekście lub w odległości 5 cm tekst jest zawsze perfekcyjnie klarowny. Można ustawiać czytanie zarówno w kolorze, jak i kontraście czarno-białym lub biało-czarnym (negatyw).
PORĘCZNY, ODCHYLANY UCHWYT
W przeciwieństwie do innych lup elektronicznych Looky jest wyposażony w dobrze leżącą w ręku, odchylaną rączkę, która umożliwia wygodne używanie lupy. Takie rozwiązanie daje wybór stosowania Looky z lub bez uchwytu.
SPECJALNY SYSTEM PRZECHWYTYWANIA OBRAZU
Looky wyposażony został w specjalną funkcję - przy pomocy jednego przycisku można utrwalić powiększany tekst lub obraz (jak fotografię). Przykładowo można stosować tę funkcję do odczytu cen na produktach ułożonych na najwyższych półkach w supermarkecie. Wystarczy w tym celu skierować lupę w tę stronę, następnie wcisnąć przycisk, a następnie spokojnie odczytać cenę na utrwalonym obrazie w Looky. Również w tym wypadku można dokonać wyboru sposobu odczytu: w kolorze, czarno-biały lub w negatywie (białe na czarnym).
BATERIE
Można stosować zwykłe baterie lub akumulatorki. Wraz z Looky dostępna jest także ładowarka. Po naładowaniu lupa elektroniczna Looky może pracować do 1,5 godziny.
FUNKCJA UŁATWIAJĄCA PISANIE
Looky umożliwia wygodne pisanie tekstów poprzez zastosowanie rączki jako statywu. W ten sposób można w komfortowy sposób widzieć powiększony obraz pisanego tekstu.

Looky dobre na każdą okazję

GDZIE MOŻNA STOSOWAĆ LOOKY?
Idealne zastosowanie w warunkach domowych:
 • do odczytywania lub sporządzania listów, czytania prospektów, ulotek dołączanych do opakowań leków itp.
 • przeglądania zdjęć,
 • kontroli dat gwarancji środków spożywczych,
 • do zajęć hobbystycznych, np. przeglądania zbiorów znaczków i wielu innych zastowowań.
Nieoceniona pomoc poza domem:
 • w supermarketach do odczytu np. cen towarów,
 • do czytania karty dań w restauracji,
 • do odczytu map itd.
Bardzo przydatna pomoc w szkole i w pracy.
 • odrabiane prac domowych, czytanie podręczników,
 • sporządzanie i odczytywanie notatek itd.
Krótko mówiąc możliwości lupy elektronicznej Looky są ogromne. Jeśli macie ją przy sobie stajecie się w podróży bardziej uniezależnieni od innych osób.
Firma REHAN dołącza do tej lupy perfekcyjnie wykonane etui, oraz pasek do zawieszania jej na szyi. Pozwala to na wygodne przenoszenie lupy oraz jej używanie.

Zalety lupy elektronicznej Looky:
 • zastosowanie w: domu: pracy, podróży, szkole, po prostu wszędzie,
 • wielkość ekranu 3,5", to jest 8,9 cm,
 • powiększenie od 3x do 8x,
 • waga tylko 200 g,
 • odczyt w kolorze, czarno-biały, lub w inwersji negatywowej (białe na czarnym),
 • odchylana, wygodna rączka,
 • tylko dwa przyciski, czyli łatwa i przyjazna w obsłudze,
 • specjalny system utrwalania obrazu,
 • możliwość zastosowania rączki jako statywu,
 • w wyposażeniu akumulatorki oraz ładowarka,
 • możliwość pracy przy zastosowaniu zwyczajnych baterii,
 • w wyposażeniu torba i pasek na szyję,
 • bardzo dobry stosunek ceny do możliwości, jakie oferuje lupa elektroniczna Looky.


videolupa mobil RC

Przeszkadzające, plączące się kable? To już przeszłość! Najnowsze osiągnięcie f-my Eschenbach - videolupa mobil RC pozwala na swobodne i nieskrępowane użytkowanie, dzięki zastosowaniu łącza radiowego. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest stosowanie lupy z większej odległości od odbiornika telewizyjnego.
Połączenie standardowej lupy z elektronicznym aparatem optycznym („dwa w jednym”). Łatwe podłączenie do TV (Norma PAL) z wejściem Euro-AV (SCART).
Odtwarzanie obrazu na ekranie w pełnym kontraście. Wysoka głębia ostrości oraz równomierne i bezrefleksyjne oświetlenie lupy.
Zakres powiększenia jest uzależniony od przekątnej oraz odległości od odbiornika TV.
Gdy nie wystarcza już stosowanie zwykłych lup powiększających - można zastosować Videolupę.
Osoby ze znacznym upośledzeniem widzenia, otrzymują wraz z tym urządzeniem - inteligentny, pomocny system wspierający. Składa się on z  lupy optycznej oraz małej kamery, co stanowi razem elektroniczny system wspomagający czytanie.
Możliwość zastosowania prostego podłączenia poprzez kabel z wejściem video w odbiorniku telewizyjnym (zgodnym z normą PAL) pozwala na czytanie i oglądanie powiększonych tekstów i ilustracji na ekranie.
Videolupa jest bardzo łatwa w użyciu. Tylko jeden przełącznik uruchamia zarówno kamerę, system oświetlający, jak i  bieżący program telewizyjny (dzięki sygnałowi video w kamerze). Niewielka, zwarta konstrukcja urządzenia pozwala na wygodne przenoszenie i  stosowanie go np. podczas podróży. Poniżej wybrane parametry techniczne Videokamery f-my Eschenbach (szczegółowe dane można uzyskać w Pracowni Optycznej):
Rodzaj soczewki - lekka, asferyczna soczewka, z utwardzoną powłoką cera-tec®; wymiary soczewki - 100x50 mm.
Powiększenie optyczne - 3x/7,6 dpt.
Powiększenie elektroniczne - od 9 do maks. 17 razy przy przekątnej ekranu odbiornika TV - 70 cm. Zakres powiększenia elektronicznego uzależniony jest w  tym wypadku od wielkości używanego telewizora.
W poniższej tabelce wyszczególnione zostały zależności pomiędzy zakresem powiększenia, a przekątną ekranu:

Przekątna ekranu TV (w cm) 3642566670
Wielkość powiększenia (x) 9,010,514,016,517,5

Rodzaj oświetlenia - sześć diod LED (Light Emitting Diode) zapewniających równomierne, jasne oświetlenie.

Aparat optyczny TV - ELG-04

Rozwój techniki w dzisiejszych czasach, pozwala na zastosowanie najnowszych osiągnięć elektroniki w przyrządach optycznych. Przykładem jednego z nich jest telewizyjny aparat optyczny do wspomagania czytania f-my Eschenbach - ELG-04.
Urządzenie zostało opracowane specjalnie pod kątem potrzeb osób starszych, mających problemy z czytaniem na skutek różnych dolegliwości wzroku. Łatwe w użyciu, poręczne, niewielkich rozmiarów - dzięki swojej kompaktowej konstrukcji. Aparat jest dostosowany do podłączenia z każdym telewizorem (zgodnym z normą PAL), przy zastosowaniu jednego kabla oraz eurozłącza (SCART).
W wyposażeniu blat służący do poręcznego przesuwania używanego tekstu (gazeta, książka, itp.). Cyfrowy system wyświetlania bardzo kontrastowego obrazu. Możliwość przestawiania odczytu w negatywie lub pozytywie oraz stosowania różnych barw podkładowych, dla lepszego i przyjemniejszego odczytywania tekstów i przeglądania ilustracji.
Skala odwzorowywania obrazu (powiększenia) jest uzależniona od przekątnej kineskopu odbiornika telewizyjnego - i jest regulowana bezstopniowo w zakresie od ok. 5x do 70x.
Zakres powiększenia ustawiany jest w górnej części listwy aparatu, natomiast ostrość obrazu przy obiektywie kamery ELG-04.
Wymiary urządzenia:
wielkość użytkowa - format A-3 (297x420 mm)
szerokość - 430 mm
głębokość - 410 mm
wysokość - 430 mm
waga - 7,85 kg
Urządzenie wyposażone jest w specjalny system oświetlający, mocowany na poziomej kolumnie. W ten sposób odtwarzanie obrazu jest niezależne od warunków oświetleniowych otoczenia.
W dodatkowym wyposażeniu - stabilna przenośna walizka o wymiarach: 480x350x175.W naszej ofercie znajdziecie Państwo jeszcze inne urządzenia i  pomoce dla osób słabowidzących.
Zapraszamy do odwiedzenia naszej Pracowni Optycznej!


Na stronie internetowej zamieszczone są przykładowe egzemplarze z asortymentu naszej pracowni.
Informacje o aktualnych cenach, parametrach technicznych, terminach dostaw, itp. można uzyskać
bezpośrednio w pracowni, telefonicznie, za pośrednictwem poczty elektronicznej lub składając zapytanie ofertowe
na specjalnie dla Państwa przygotowanym FORMULARZU


    Powrót